سواحل پارسیان

طبیعت با شکوه و زیبای مناطق مختلف پارسیان که در کنار چشمه ها و باغات، مزارع کشاورزی و دشت های سرسبز، جلوه ای ویژه بهجاذبه های گردشگری پارسیان بخشیده است:

جاذبه هایی از قبیل ساحل زیبای بندر بستانو، ساحل نیرم، بندر تبن، چشمه تنگه بردول، چشمه تنگه سریدون(سی رودان)، چشمه شمس، چشمه تنگ آب دبه، چشمه فاریاب و …. می باشد.

 

فاصله اندک رشته کوه های سر به فلک کشیده زاگرس و ساحل ماسه‌ای درخشان و زیبای خلیج نیلگون فارس، پوشش گیاهی سرسبز در جای جای منطقه، دشت هموار،تپه های شنی سرسبز و وجود صخره‌های مرتفع دارای ساحل باریک ماسه ای برای ماهیگیری، دمای عالی این منطقه که در سرد‌ترین اوقات تنها به ۶ درجه بالای صفر می‌رسد،

 این منطقه را در فصل سرما به مکانی رویایی بدل می سازد، همچنین وجود انواع پوشش های گیاهی و انواع گل در فصل بهار طراوات و زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است.

بخش بخش سواحل این شهرستان زیبای خاص خود را دارد. قدم زدن در کنار ساحل خوش رنگ این منطقه آرامش عجیبی در دل آدمی ایجاد می کند. شن بازی، شنا، قایق سواری و …. را در ساحل آرام تجربه کنید. دیدن و قدم زدن سواحل این منطقه را هیچگاه فراموش نخواهید کرد.

این دو تصویر بخشی از سواحل زیبای پارسیان است که به گردنه ی عشاق معروف می باشد، افراد زیادی از این بخش خاطرات فراموش نشدنی دارند. طلوع خورشید زیبایی وصف ناپذیری در این صحنه ایجاد می کند. این ساحل به ساحل بِری معروف است.

قسمت به قسمت سواحل شهرستان جذابیت های بکر و بی نظیری دارد که با نگاه به آن در وهله ی اول پی به وجود و عظمت پروردگار می بریم نقاشی که به زیباترین شکل ممکن رنگ ها را ترکیب نموده و طرحی بی بدیل ایجاد نموده است.

 

در کنار لذت بردن از ساحل دریای خلیج فارس در حفظ محیط زیست کوشا باشید.

با تشکر از جناب یوسف بحری و عیسی غواصی که ما را در گردآوری تصاویر و محتوا یاری نمودند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.