کوشکنار

مجموعه تفریحی گردشگری کوشکنار شهرستان پارسیان در همه فصول سال پذیرای گردشگران عزیز است.

شهر کوشکنار که در غرب شهرستان هرمزگان و درهمسایگی استان بوشهر قرار دارد دارای مناطق تفریحی و گردشگری طبیعی فراوانی است، ترکیب عناصر طبیعی محیط پیرامون، زیبایی خاصی را ایجاد کرده است. ازجمله نقاط تفریحی شهر کوشکنار، پارک شهروند، مجموعه تفریحی گردشگری تبن، ساحل الپی و… است. نام قدیم شهر کوشکنار ” قَصر کُنار ” بوده است.

وجه‌ تسمیه این شهر از درخت کنار است که به‌ وفور در این منطقه یافت می‌شود، قلعه‌های تاریخی مرکز شهر کوشکنار نشان از حکومت قبیله آل حرم دارد. ساکنین این شهر سنی مذهب هستند و به زبان کوشکناری لاری تکلم می‌کنند.

این شهر که در غرب استان هرمزگان واقع‌شده است، متعلق به شهرستان پارسیان است. این شهر درگذشته مقر حکومت آل حرم بوده است و قلعه‌های متعدد کاه‌گلی که در وسط شهر وجود دارد دلیل بر اثبات حکمرانی آل حرم است.. شهر کوشکنار به سبب سواحل آفتابی و چشم‌اندازهای بی‌نظیر، هوای معتدل، جزیره‌های فراوان، تپه‌های شنی و ترکیب پدیده‌های طبیعی دریا، دشت و کوه در شهر کوشکنار باعث شده است تا این منطقه به‌عنوان یکی از مناطق اکو توریسم کشور در تمام فصول سال شناخته شده باشد.

در شمال، جنوب، شرق و غرب این منطقه پدیده‌های طبیعی مختلفی وجود دارد که هرکدام به‌ نوبه خود به‌ مانند درخشندگی الماس، می‌درخشند. مجموعه آثاری که در شهر کوشکنار می‌تواند خاطرات خوشی را برای شما رقم بزند.

اگر روزی به پارسیان سفر کردید دیدن جاذبه ها و منطقه ی زیبای کوشکنار را از دست ندهید.

آداب و رسوم، فرهنگ، غذا و شیرینی های منطقه جنوب و استان هرمزگان بسیار متنوع می باشد، به طوری که حتی روستا به روستا غذاهای متنوع محلی دارند.مجبوس، مهیاوه، رنگینک، لگیمات و…. از جمله ی آن هاست.

پارک شهر

جنوب شهر کوشکنار و در کنار ساحل دریا، هیاهوی کودکان مسافری که مسافت طولانی را پیموده‌اند در خود پرورانده است و آرامش و شادی را به آن‌ها هدیه می‌دهد.

آرامگاه شیخ انصار

این آرامگاه متعلق به محمدصادق ملقب به شیخ انصار از عرفا و فضلای شهر کوشکنار است. به دلیل قدمت طولانی این آرامگاه و عدم بازسازی‌های اصولی تبدیل به مخروبه‌ای شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.