North Salt Cave

North Salt Cave

This beautiful cave roof is covered with stalactites of salt, breathing in the salt caves is very useful for the improvement of respiratory problems.

غار نمکی شمالی

غار نمکی شمالی

غار نمکی

غار نمکی شمالی
غار نمکی

غار نمکی

غار نمکی

غار نمکی

What’s your opinion about this place?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

برای رسیدن به این غار نمکی شمالی که طبیعتاً در شمال جزیره قرار دارد باید مسافتی را پیاده از میان چند تپه طی کنیم تا به این غار زیبا برسیم. در غار نمکی شمالی باید خم شوید تا بتوانید در آن حرکت کنید. غارها و گنبدهای نمكی موجود در جزایر قشم، هرمز و هنگام علاوه بر این كه از جمله پدیده‌های منحصر به فرد در علم زمین‌شناسی محسوب میشوند، یكی از ثروت‌های ملی كشور است و به تمامی نسل‌ها تعلق دارد و باید مورد حفاظت قرار گیرند.

غار نمکی شمالی

غار نمکی شمالی

غار نمکی

غار نمکی شمالی
غار نمکی

نمک موجود در این غار ها از بهترین نوع نمک سر سفره شناخته شده است و در ترکیب آن عناصر دیگری همچون منیزیم وجود دارد که به همین دلیل می‌تواند به عنوان نمک طبی به ویژه برای مصرف ورزشکاران حرفه‌ای به صورت کپسول مصرف شود.

درون غار به ویژه در اعماق آن، تاریک است و برای مشاهده قندیل های نمک نیاز به چراغ قوه پرنور است. سقف را قندیل‌های نمک در اشکال مختلف پوشش داده‌اند که منظره‌ای بدیع را به وجود آورده است‌. جریان آب‌ نمک در کف غار نیز از منظره‌های دل‌پذیر غارهای نمکی است که در بعضی از فصل ها آب درون غار است. رطوبت هوای جزیره و نفوذ آب در غار سبب فروچکیدن آب نمک اشباع شده بر بدنه قندیل‌ها می‌شود که شکل آن را پیوسته تغییر داده یا قندیل‌های جدیدی می‌سازد. غارهای نمکی عموما در گنبدهای نمکی به وجود می‌آیند. اگر گنبدهای نمکی در مناطق خشک و نیمه خشک از نظر اقلیمی مانند جنوب ایران واقع گردند، به‌ علت بارش کم پدیدار شدن آن‌ها در سطح زمین دوام بیش ‌تری داشته و در آن‌ها احتمال به وجود آمدن غارهای نمکی بیش‌تر می‌باشد.

غار نمکی

غار نمکی

باقی ماندن و تنفس در داخل غارهای نمکی می تواند به بهبود بیماران مبتلا به آسم و ناراحتی‌های تنفسی کمک کند.

برای رسیدن به انتهای غار به جز طی چندین تالار باید به صورت سینه خیزو گاهی به صورت نشسته از میان قندیلهای نمک  و حتی از درون آب عبور کرد.

غار نمکی

خواص کلی سنگ نمک موجود در غار نمکی شمالی

نمک در هر دو نوع به دست آمده از آب دریا و سنگ نمک، از دیرباز در یونان باستان به عنوان یکی از مواد غذایی سودمند برای هضم غذا و دفع مواد زائد بدن شناخته شده و به کار رفته است. شاید به همین خاطر است که گمان می‌رود از ابتدا نمک اساساً به خاطر خواص درمانی‌اش مورد توجه قرار گرفته است.

سنگ نمک

خواص کلی سنگ و گنبدهای نمکی دفع امواج و انرژی منفی در افراد، ایجاد حس آرامش، کاهش سردرد های میگرنی و کاهش اضطراب، ایجاد تمرکز حواس و تقویت سیستم ایمنی بدن، بالا بردن سطح هوشیاری و کمک به تنظیم فشار خون، تثبیت قوای بدنی و بر طرف کردن احساس خستگی، رفع نیاز بدن به نمک و از بین بردن تمایل به خوردن آن، جذب جرم ناشی از دود سیگار و از بین بردن بو  و پائین آوردن شدت حمله های آسمی.

کریستال نمک

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *